Ugašanje foruma?

OdgovorNapisal/-a hilbilly » 29.04.2019 18:41:37

Po dolgem času sem zaplaval nazaj v zbirateljske vode, pravzaprav se samo odmrznil, pa me je nekako užolastila suhoparna podoba tega, nekaj časa nazaj, kar živahnega foruma. Me zanima, ali se je večina tukajšnjih članov samo razpršila drugam, ali pa je žar zbirateljstva res tako v zatonu. Če je temu tako, je res škoda.
hilbilly

Re: Ugašanje foruma?

OdgovorNapisal/-a cibo » 30.04.2019 18:43:26

Vecina jih je presedlala drugam, naprimer na fb.
cibo

OdgovorNapisal/-a xXx_BLADE-XxX » 03.05.2019 22:40:00

na facebooku je skupina "militarije prodaj/kupi/menjaj" in je zdaj tam večina oglasov in tu pa tam kaka debata. in tudi tam se mi zdi da je bolj malo dogajanja. v mojem mnenju je zato odgovoren tuj trg, saj vidim da ogromno naših zbirateljev objavlja v tujih skupinah in forumih ker se pač tam za več proda, poštnino pa tako ali tako plača kupec. sam sem tudi tega malo kriv. zaradi tega se tudi cene dvigajo, spomnem se ko so bili okvirji za šnelfajerco po 20E zdaj ga pa ne najdeš pod 60e, pa ko so bile nemške signalne pištole po 100e... in iz tega se je razvila tudi mala svilnata cesta ker so ljudje začeli kupovati v hrvaški in bosni da lahko za večjo maržo prodajo v tujino. v vsem tem se je pa izgubilo bistvo zbirateljstva, ni več menjav ali da bi kdo povedal kako anekdoto ali pa komu kaj dal ostali so samo še dilerji militarij ki gledajo kako lahko čim več iztržijo iz tujih zbirateljev. žalostno mi je vidit da se naše militarije z katerim so naši ljudje borili prodajajo tak ko neke delnice.
xXx_BLADE-XxX

OdgovorNapisal/-a LUGER008 » 11.05.2019 09:16:53

Jaz vidim bolj vzrok v tem, da je pred leti bilo med nami veliko "neznanja" in smo imeli veliko novega za napisati, po drugi strani pa smo se lahko veliko naučili. V vseh teh letih se je skozi debato precej stvari razjasnilo in je v tem smislu vedno manj prostora za nekaj novega. Govorim predvsem za področje zbiranja YU odlikovanj , ki ga poznam. Ostalih področij ne poznam in je tam morda še kaj za razčistiti. Tako ostane na forumu bolj ali manj le še možnost, da se "pohvalimo" s kako novo pridobitvijo. Sam nakup ali prodaja pa niti ne vem, če je primarni cilj tega foruma. To je morda bolj Bolha (ali morda FB, ki pa ga jaz ne uporabljam).
LUGER008

Kraj: Soška dolina

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost