Odprtje novih podforumov

OdgovorNapisal/-a Valuk » 04.02.2007 23:48:20

Na forumu smo ustvarili nove podforume Slovensko partizanstvo, angloameričani, podforum zavezniki pa se je spremenil v Sovjetska zveza in ostali zavezniki saj je bilo že mnogo tem posvečeno slovenskemu partizanstvu in sovjetski zvezi (te so bile že ustrezno premaknjene).

Upamo, da so za uporabnike te spremembe dobrodošle, saj pomagajo k večji urejenosti foruma in boljšo "katalogacijo" tem.

Zadnjič spremenil Valuk, dne 05.02.2007 11:04:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 05.02.2007 00:25:48

Dobrodošle :D :wink: brez j-ja.

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. - Napoleon Bonaparte
War would end, if the dead could return. - Stanley Baldwin
If we don't end war, war will end us. - H. G. Wells
http://www.vas-soca.si
BHIR4
Faca moderator

Kraj: 93. ID KMDO - Lager Vrsnik

OdgovorNapisal/-a Valuk » 05.02.2007 11:05:02

Tiskarski škrat :lol:
Valuk
Site Admin

Predlog !

OdgovorNapisal/-a Fritz » 05.02.2007 12:49:38

Ali bi bilo možno, da bi po zgledu tujih znanih forumov, kot sta revimo German Daggers in Wemavht Awards, odprli podforume namenjene recimo bodalom ( zaradi maloštevičnosti slovenskih zbirateljev, bi tukaj združili vsa bodala in bajonete iz 2.svetovne vojne ), drugega izključno šnolam in pasovom, tretjega čeladam, četrtega strelnemu orožju, petega oblačilom, ter seveda še podforum za vse ostalo, kot so zastave ipd !

Prepričan sem, da bi vsaj zaenkrat dokler se še ne nabere toliko postov, to lahko naredili brez večjega problema ! Vsak podforum, pa bi seveda imel tudi svojega moderatorja, ki se najbolj spozna na določeno zvrst militarije !

To je pač moj predlog !

Drugače, pa se mi zdi, da je forum zelo lepo zaživel, samo pogrešam prodajno oziroma menjalno ponudbo !

L.P

Matjaž Fritz
Fritz

OdgovorNapisal/-a RazY » 05.02.2007 13:28:59

Forum je v kratkem času res zelo zaživel, in je odličen. Tudi jaz pogrešam prodajo in menjave, pa saj to se bo sčasoma popravilo.
lp
RazY

Kraj: Žiri- Karantanija

OdgovorNapisal/-a Valuk » 05.02.2007 13:39:09

Glede razdelitve podforumov menim, da je bolje eksponate deliti po državah, torej zaenkrat ne bomo ničesar menjavali. Rubrika malih oglasov pa odvisi od tistih, ki noter pišejo. Je na razpolago vsem, če hoče kdo kaj prodat ali kupit. Med oglasi je kar nekaj zanimivih stvari, nekatere so že bile prodane, druge pa čakajo na kupca. Takšnih bolj hudih eksponatov zaenkrat v oglasih ni, upam, da se bo enkrat našlo v oglasih tudi take :wink:
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a redspirit » 05.02.2007 13:53:50

Forum se res lepo razvija in moram pohvaliti vse kateri sodelujejo pri nastajanju tega, podpiram tudi nastanek novih podforumov.

Po mojem mnenju pa je treba nove podforume premišljeno odpirat, saj če bi jih bilo preveč stvari nebi bile več pregledne.
V podforumu se odpre določena tema in se tam piše o nje(npr. red za hrabrost, maska M1 inp.)

Kar se tiče pa menjave-prodaje, naj vsak objavi kakšen oglas in bo...
redspirit

Kraj: Rdeči revirji

OdgovorNapisal/-a PartisanStar » 05.02.2007 15:47:14

Za enkrat vse lepo teče, podforumi pa so obvezni za take vrste forum, tako da vse čestitke.
PartisanStar

Kraj: http://www.facebook.com/starinar

OdgovorNapisal/-a marv1111 » 05.02.2007 16:29:25

Valuk, čestitke tudi iz moje strani, forum je izjemno dobro zasnovan, da ne rečem, da si grafiko zadel v nulo :D .
marv1111

OdgovorNapisal/-a Valuk » 05.02.2007 17:10:31

Za grafiko in tehnično pomoč se zahvalite Yurku, to je njegovo delo :D
Sliko na začetni strani pa je izdelal Collector.
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Domn » 11.02.2007 11:18:00

Lepo urejeno, res pohvale vsem zaslužnim.
Imam pa en predlog in sicer. Lahko bi odprli še en nov podforum za eksponate, za katere zbiratelj, ki jih ima ne ve kam spadajo. V primeru, če bi nekdo postavil nek eksponat v forum ww2, nato pa se izkaže da ta eksponat sploh ni iz ww2 ampak iz Kraljevine. V predlaganem forumu pa bi se najprej posvetovali kam spada nek eksponat in ga nato premaknili na pravo mesto na forumu.
Domn

OdgovorNapisal/-a PartisanStar » 20.04.2007 12:28:58

Lahko bi se odprla še en sklop oz. forum o neznanih predmetih oz. indentifikaciji leteh, ne pa da so take teme raztrošene po celem forumu insamo kvarijo vse skupaj.

Lp
PartisanStar

Kraj: http://www.facebook.com/starinar

PODFORUM PONAZORITVENIH SKUPIN

OdgovorNapisal/-a ALPENLAND » 26.10.2007 21:00:26

Pozdravljeni,
mogoče bi bilo zanimivo, če bi odprli podforume posameznih ponazoritvenih skupin militarije,ena je recimo naša oziroma Gruppe ALPENLAND, potem je tu 31.inf regiment in kupina Triglav zadeva je pri nas poplnoma nova in kot je pokazala nedavna BITKA V PIVKI tudi izredno zanimiva.
Na podlagi takih forumov se lahko dogaja veliko zanimivih stvari kar je konec koncev dobra propaganda za celoten forum in nenavsezadnje tudi prilika pridobitve novih interesentov na vseh področjih,
to je moj predlog, ostalo presodite sami,
Lep pozdrav , Gruppe ALPENLAND.
ALPENLAND

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 26.10.2007 23:06:24

Alpenland, bi se dalo, vendar je to forum namenjen eksponatom zgodovine, ne ostalim stvarem.
Lahko pa se s pomočjo aministratorja, mene in ostalih moderatorjev, ter uporabnikov ustvari lepo spletno stran, ki zajema celoten obseg foruma.

V takem primeru, pa se posveti svoj kotiček Vam. Forum je za debatiranje, tu že imate temo pod splošno, na spletni strani pa bo vaš posebni kotiček, opisi, dejavnosti, skratka vse o Vas.

Se je treba dogovoriti, dan danes internetni jeziki niso več problem, vsak si lahko zgradi svojo spletno stran, tudi mi si jo lahko, je pa vse v rokah aministratorja. On nam doloi kaj lahko in kaj ne, če bo dovolil spletno stran na vsebino vojne zgodovine 20. stoletja, potem se jo izpelje, vendar to ne bo v enem tednu, ne mesecu, bo kar kakšno leto odklinkalo. :wink:

Sieg heil!

BHIR4
Faca moderator

OdgovorNapisal/-a Valuk » 26.10.2007 23:33:15

Ideja je dobra, po moje nismo še dovolj zreli za to, da bi imela vsaka skupina svoj podforum.
Podforum za reenacting oz. za ponazoritvene skupine se pa lahko odpre in to že danes oz. jutri. Rabim prostovoljca, ki bi to moderiral. Pa da bo kompetenten in vedno na razpolago, v mejah normale seveda. Verjetno je še najbolje, da se sami med vami zmenite, oz. alpenland in bovec1313, ki je tudi poveljnik oz. general nekje, ali se motim? če je še kdo drug pa na plan.
Zaenkrat je naloga ta, da dobim v teku 48 ur moderatorja, ki naj mi prosim piše na zs ali email. Sprejemam tudi predloge za ime novega podforuma, ponazoritvene skupine mi ne zveni dobro, reenacting pa je nekoliko preveč tuje, imamo že feedback za to :lol:
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a ALPENLAND » 27.10.2007 11:13:58

Odlično ! Hvala za tako hitro podporo, upam da se bodo sedaj javil tudi komandant 1313 in ostali pa se skupaj zmenimo, več glav več ve,
torej se priporočamo kakorkoli,

Kameradengruss, SS Hauptscharfuhrer der Gebirgsjager Andreas Jamnik,
Gruppe ALPENLAND.
ALPENLAND

OdgovorNapisal/-a bovec1313 » 29.10.2007 18:33:52

Zanimiva titula, komandant 1313; verjetno to leti name, kot kombinacija.

Sicer imam titulo polkovnika in komandanta InfRgt 31; po drugi strani je moj psevdonim bovec1313; v spomin na društvo 1313, kjer sem bil mnogo let gostujoči član (kot Isonzo Arme Komando) pri njihovih predstavah in preživel lepe trenutke z njimi; njim gre pravzaprav čast prvih ponazoritvenikov pri nas; že skoraj 15 let so 'v poslu'.

Kar pa se tiče Podforuma, sicer ne moti, če je, je bila pa dosedanja rubrika 'dogodki' po mojem mnenju popolnoma dovolj.

Želim pa mojemu (teško rečem zvestemu, čeprav bi se lepo slišalo) oberfeldweblu Andreasu Jamniku obilo uspeha pri vzpostavitvi nove enote (in pri njeni opremi). Da jo bo znal izvežbati, ne dvomim. Moje je izvrstno izvežbal, in mu gre vsa pohvala.

Zanimiv je izbor SS enote, zadnje čase je to zgleda manj moderno in bolj problematično. V Pivki je sodelovala enota 1. SS divizije LAH iz Milana; fantje so bili izvrstni. Pred nekaj dnevi so mi sporočili, da imajo kot SS resne težave. Ne pustijo jim namreč sodelovati v ponazoritvi izkrcanja v Normandiji (kamor je povabljen tudi InfRgt 31).. Fantje bodo, tako kaže, presedlali v Luftwaffe in postali padalci (že nabavljajo uniforme); kot taki bodo prišli drugo leto v Pivko. (in ne več kot SS). SS enote v Evropi dobivajo zelo slab 'image'. Drugo težavo imajo moji prijatelji na Nizozemskem; z njimi sem se ramo ob rami boril lani pri Orechowu. SS je tudi na Nizozemskem zgleda teško sprejemnjiv, imajo težave; bodo zgleda prešaltali na WH.

Bomo videli, kako se bodo pri nas obnašali preriditelji ponazoritev druge vojne; ali se zna tudi pri nas zgoditi, kot v Franciji, da bo SS 'sedel na klopi'?. Zato mi ne preostane drugega, da jim kličem 'srečno Kekec !'.

Medtem pa ima InfRgt 31. že kar lepo bero vabil na razne bitke......
Paul König, Obst und Komandeur d. InfRgt. 31.
bovec1313

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 29.10.2007 18:42:05

bovec1313 napisal/-a: že skoraj 15 let so 'v poslu'.

Bo kar 16 ali 17 let, nevem ali je bilo 90 ali 91 leta ustanovitev :wink: mogoče misliš glede predstav, tisto smo pa res verjetno že okoli 15 let :wink:

BHIR4
Faca moderator

GRUPE ALPENLAND - kaj pa je sploh to ?????

OdgovorNapisal/-a bovec1313 » 29.10.2007 21:06:22

Cenjena gospoda !!!!!

Dolžan sem se resno oglasiti na nekatere navedbe A. Jamnika in zgolj na kratko komentirati. Gruppe Alpenland v svojem življenju še nisem videl, baje je v nastajanju. Koliko ima opremljenih članov, ne vem; mislim da sta dva (mogoče trije). Poznam samo enega obersturmbannfuhrerja in podoficirja A. Jamnika. Drugih ne poznam.

V času bitke v Pivki Gruppe Alpenland ni eksistirala. Je sploh še ni bilo. Ker še ni nikoli nič ponazorila, še celo ene same slike te enote ni, ne vem s kakšnim razlogom se lahko Gruppe Alpenland na vse pretege titulira kot ponazoritvena skupina. Vsekakor jo je A. Jamnik postavil na prvo mesto med ponazoritvenimi skupnami, ... potem so tu Inf.Rgt. 31 in skupina Triglav.... Res se je Jamnik kot podoficir udeležil bitke v Pivki, vendar je potem zapustil InfRgt 31, za namenom ustvariti lastno enoto pod imenon Gruppe Alpenland.

Trije organizatorji ponazortive v Pivki, med katerimi je tudi moja malenkost, smo se odločili, da v bitkah, ki jih bomo priredili, (in teh bo kar nekaj), ne bo mogla nastopati nobena enota, ki ne šteje vsaj 8 vojakov in enega oficirja; popolno opremljenih seveda. če bo kakšna skupina želela sodelovati, bo pač morala organizatorjem prezentirati svoje sposobnosti; opremo, orožje, izvežbansot, municijo. Mešanje oz. združevanje domačih in tujih skupin seveda ne pride v poštev.
Organizatorji si pridržujemo seveda vse kompetence, da skupino odslovimo in jo pošljemo med gledalce, če z njo ne bomo zadovoljni. Ker smo organizatorji, si to lahko pač privoščimo.

Vsakomur pa je seveda dano, da uprizori svojo lastno bitko in si najde svoj lastni prostor za bitko in svojega lastnega sovražnika, proti komu se bo boril. Ali pa bo paradiral zgolj zase.

S tem pa zastor pade.

InfRgt.31. bo imel v nedeljo 11.11. (v primeru lepega vremena, če ne, se prestavi za 1 teden) jesenske manevre v Pivki. Vsi, ki bi vas to zanimalo, ste seveda vljudno vabljeni na obisk, ali na poskušino. Manevri bodo združeni z manevri 82. padalske divizije in angleškimi komandosi.

Vse ponazoritvene enote nemških vojska, ki imajo vsaj 8+1 mož, se lahko potegujejo za sodelovanje in se mi prijavijo. Drugače pa je sodelovanje možno samo pri predhodno najavi in odobritevi.

S soglasjem zavezniškega komandnega kadra,
Paul König, Obst u. Kdr. d. Inf.Rgt. 31
bovec1313

GRUPE ALPENLAND - kaj pa je sploh to ?????

OdgovorNapisal/-a bovec1313 » 29.10.2007 21:06:23

Cenjena gospoda !!!!!

Dolžan sem se resno oglasiti na nekatere navedbe A. Jamnika in zgolj na kratko komentirati. Gruppe Alpenland v svojem življenju še nisem videl, baje je v nastajanju. Koliko ima opremljenih članov, ne vem; mislim da sta dva (mogoče trije). Poznam samo enega obersturmbannfuhrerja in podoficirja A. Jamnika. Drugih ne poznam.

V času bitke v Pivki Gruppe Alpenland ni eksistirala. Je sploh še ni bilo. Ker še ni nikoli nič ponazorila, še celo ene same slike te enote ni, ne vem s kakšnim razlogom se lahko Gruppe Alpenland na vse pretege titulira kot ponazoritvena skupina. Vsekakor jo je A. Jamnik postavil na prvo mesto med ponazoritvenimi skupnami, ... potem so tu Inf.Rgt. 31 in skupina Triglav.... Res se je Jamnik kot podoficir udeležil bitke v Pivki, vendar je potem zapustil InfRgt 31, za namenom ustvariti lastno enoto pod imenon Gruppe Alpenland.

Trije organizatorji ponazortive v Pivki, med katerimi je tudi moja malenkost, smo se odločili, da v bitkah, ki jih bomo priredili, (in teh bo kar nekaj), ne bo mogla nastopati nobena enota, ki ne šteje vsaj 8 vojakov in enega oficirja; popolno opremljenih seveda. če bo kakšna skupina želela sodelovati, bo pač morala organizatorjem prezentirati svoje sposobnosti; opremo, orožje, izvežbansot, municijo. Mešanje oz. združevanje domačih in tujih skupin seveda ne pride v poštev.
Organizatorji si pridržujemo seveda vse kompetence, da skupino odslovimo in jo pošljemo med gledalce, če z njo ne bomo zadovoljni. Ker smo organizatorji, si to lahko pač privoščimo.

Vsakomur pa je seveda dano, da uprizori svojo lastno bitko in si najde svoj lastni prostor za bitko in svojega lastnega sovražnika, proti komu se bo boril. Ali pa bo paradiral zgolj zase.

S tem pa zastor pade.

InfRgt.31. bo imel v nedeljo 11.11. (v primeru lepega vremena, če ne, se prestavi za 1 teden) jesenske manevre v Pivki. Vsi, ki bi vas to zanimalo, ste seveda vljudno vabljeni na obisk, ali na poskušino. Manevri bodo združeni z manevri 82. padalske divizije in angleškimi komandosi.

Vse ponazoritvene enote nemških vojska, ki imajo vsaj 8+1 mož, se lahko potegujejo za sodelovanje in se mi prijavijo. Drugače pa je sodelovanje možno samo pri predhodno najavi in odobritevi.

S soglasjem zavezniškega komandnega kadra,
Paul König, Obst u. Kdr. d. Inf.Rgt. 31
bovec1313

ZMAGA BREZ BOJA JE NAJBOLJŠA

OdgovorNapisal/-a ALPENLAND » 30.10.2007 00:21:38

Spoštovani gospod polkovnik Car, Guten Abend.

Mojster Sun je njega dni dejal:
,,Brez poznavanja načrtov svojih tekmecev ne moreš skleniti ustreznih zavezništev,,
Rečeno je bilo torej, da če poznaš druge in sebe, ne boš ogrožen niti v stoterih bitkah, če drugih ne poznaš, poznaš pa sebe, boš eno bitko dobil, drugo pa izgubil, če pa ne poznaš niti sebe niti drugih, boš v sleherni bitki ogrožen.
Ko sem prebral tale vaša ,,dva sveža prispevka forumu,, sem se najprej vprašal ali je to res naš bivši ,,Oberst,, iz Bitke v Pivki-saj to je vendar nemogoče, odkod taka sovražnost, minimiziranje in zasmehovanje s kekcem?(kekec je sicer v zgodbi uspešno ugnal bedanca), mogoče je to pomota ali kakšen drug,,colonell,, iz neke druge zavezniške ponazoritvene skupine, ko pa sem le uvidel sliko, sem na hitro pomislil na U-Boot oficirja ali Kriegsmarine, pa sem vas nato le spoznal.
Gospod Car, to je vendar samo igra , predvsem za nas, ki smo ljubitelji militarije in zbiralci po srcu in duši, vsi pa smo igralci, eni malo boljši eni malo slabši, še dobro da ni pravih bitk, jaz sem v pravi vojni in bitki žal že bil in zato tudi verjetno najbolje vem kako zares smrdi vonj po krvi in smodniku in kot nekdanji pravi komandir v pravih vojskah verjetno tudi najbolje vem, kako se tej stvari streže in tudi zakaj se formirajo enote, kako se urijo pa naj si bo katerakoli vojska ali pa če hočete tudi ponazoritev, vse ostalo je lahko samo teater ali maškarada in zato si nikakor ne dovolim popotnic s kekčevimi blagoslovi, te v prihodnje v komunikaciji z menoj raje obdržite zase ali pa za bedanca.
Kar se tiče naše Gruppe Alpenland vi sigurno ne morete vedeti koliko nas je, kaj imamo in kaj delamo, absolutno pa nisva samo dva kot navajate da ne omenjam vaših smešnih izjav o raznih nezaželjenih SS skupinah in ,,sedenju na klopi,,.Mi na klopi sigurno ne bomo sedeli.
Take izjave so popolnoma nestrokovne in so prej izraz ljubosumja ali pa škodoželjnosti drugim skupinam. Še enkrat ponavljam, da je to samo igra
in če hočemo dobro igro oziroma uprizoritev bitk, potem moramo igrati res avtentično tako kot je pri nas bilo, torej so bile na Nemški strani enote
Policije, Luftwaffe, Flak Artielerie, SS, SD, SIPO, HIPO, Arbeitsdienst, TODT, Wehrmanschaft in zaledne enote Wehrmachta.
Tako je bilo tudi na vseh svetovnih frontah povsod veliko raznoraznih SS enot, tako je takrat pač bilo in mi to samo uprizarjamo, zato smo tudi ustanovili našo skupino, v začetku sem vam veliko pomagal- pri sami bitki in v pripravi, nato sem vam še naprej ponudil nesebično pomoč, ki pa ste jo iz neke osebne ogroženosti ,,padanja zastora slave,, zavrnili.
Moj namen na forumu nikakor ni prerekanje in se zato vsem forumašem opravičujem ampak je naš namen druženje, pridobivanje novih članov, zbiranje, militarija, skratka stvari ki nas skupaj veselijo vendar sem na tako napadalno pisanje z vaše strani iz osebnih razlogov bil prisiljen odgovoriti. Sporočam vam tudi, da v nadalje na vaše članke pisane v takem tonu in na tako nizkem nivoju ne bom več odgovarjal, ostalo naj presodijo morebitni bralci.
Kar pa zadeva postavljanja nekih pravil in milostnega sprejemanja enot po vaši zamisli 8+1 in uprizoritve raznih bitk, vam lahko povem, da je BITKA V PIVKI bila ena in edinstvena- uspešna v veliki meri tudi po moji osebni zaslugi- na strani nemcev- za zaveznike ne morem soditi, take verjetno ne bo več, bitke zunaj naših meja pa bijejo tudi po vaše,,nezaželjeni ss-ovci, taka je pač uprizoritev, vam pa svetujem, da glede na vaše izjave in poglede raje presedlate na ,,zavezniško stran,,
ali pa naredite podmorničarsko in pomorsko bitko na morju- lahko tudi brez podmornice- vam dovolimo, na morju vsaj sigurno ne bo nobenega
konkurenta iz SS.
Bojim se samo, če boste nadaljevali s takim načinom komuniciranja, da boste na koncu ostali sami v svojih bitkah, ampak takrat bo zastor že padel, mi pa se v bodoče vzdržujemo vseh ndalnjih komentarjev na takem nivoju in vas toplo pozdravljamo z
,,adijo bedanc,,.
ALPENLAND

OdgovorNapisal/-a WIDMANN » 30.10.2007 09:08:34

Pozdravljena!

Nekoč brata po orožju ,danes sovražnika(nasprotnika). :evil:
Žal po bitki NE moreta biti oba generala!!!!

Mi je pa žal,da se skupina razhaja,razbija (oziroma odide en ali več članov) saj za začetek ji je dobro kazalo.
Poznam oba ampak premalo,da bi komentiral kaj je pri vas počilo.
Upam,da se pobotata.
Več glav več ve, to je dejstvo,če bi strnila oba svoje moči bi ta skupina bila še bolj uspešna doma in v tujini.

lp
WIDMANN
Moderator

Kraj: FORT HERMANN

OdgovorNapisal/-a ALPENLAND » 30.10.2007 10:31:21

Pozdravljen Widman,
popolnoma se strinjam, oba bi lahko strnila sile in skupaj bi odšli naprej in to sem omenjenemu gospodu tudi predlagal, še celo skupne rekrutacijske letake sem samoinciativno izdelal in to za obe skupini, ponudil sem nadalnje sodelovanje in podporo v vseh pogledih, pripravam na bitko in v bitki sami sem nudil maksimalno strokovno in materialno pomoč.
Z namenom še bolj razširiti celotno zadevo in avtentičnost, saj je bila bitka za javnost zanimiva ,smo se z ostalimi kolegi odločili formirati še eno skupino. Namesto da bi pri ,,bivših soborcih,, dobili podporo, pa sem dobil na koncu klofuto in poskus diskreditacije celotne zadeve že na začetku.
Najbolj zanimivo pa je, da ko sem novo idejo v pogovorih predstavil članom ,,zavezniškega tabora,, so vsi zadevo gledali z zanimanjem, pri kolegih zaveznikih imajo namreč tudi Američane, Angleže, Komandose SAS in Airborne, tako kot je pač zares bilo in prav je tako.
Mi na nemški strani pa ne moremo iz razlogov prizadetosti osebnega ega določenih posameznikov prezentirati stvar tako kot je bila med 2.sv vojno v resnici, pa naj potem še kdo reče kakšno o ,,bratih v orožju,,.
Ampak mi v ALPENLANDU gremo naprej in to brez kakšnih ,,pregeledovalnih komisij,, in samooklicanih ,,organizatorjev,,- teh ne potrebujemo, nas druži predvsem ljubiteljstvo do militarije, zato tudi spoštujemo vse enako misleče in jih vabimo k sodelovanju, nam je namreč VSEENO KAKŠNO UNIFORMO IN OZNAKE IN KATERO VOJSKO KDO PONAZARJA, VAŽNO JE LE DA JE VOJAŠKA IN DA NAS TO VESELI !

Lep pozdrav in mirne praznike vam želi ALPENLAND
ALPENLAND

OdgovorNapisal/-a WIDMANN » 30.10.2007 11:04:50

Pozdravljen!

No ja, jaz se s tem strinjam - VSEENO KAKŠNO UNIFORMO IN OZNAKE IN KATERO VOJSKO KDO PONAZARJA, VAŽNO JE LE DA JE VOJAŠKA IN DA NAS TO VESELI !-seveda na predstavitvenih vajah in zasebnih zbirkah.

Meni je vseeno ali kdo predstavlja SS,GESTAPO,JANIčARJA, HUNA ali pa TALIBANA.

Nekaterim pa ni vseno zakaj ne vem.Najbrž zaradi nekaterih grozodejstev med vojno,ki so jih zagrešili člani ss in drugih rodov vojske.
Rane se še niso zacelile!!

Glede HUNOV IN -TURKOV pa je čas zacelil rane je že dolgo tega in se nihče več ne spominja VEč STOLETNIH grozadejstev in hudodelstev ,ki so ga zagrešili ti dve ljudstvi.

LP
WIDMANN
Moderator

Kraj: FORT HERMANN

OdgovorNapisal/-a ALPENLAND » 30.10.2007 12:57:55

Kot zanimivost in v prijetnejše dokončanje te teme pa predstavljam odlične slike profesijonalnega fotografa, ki mi jih je poslal muzej v Pivki in se vsem predstavnikom muzeja in predvsem fotografu v imenu vseh udeležencev iskreno zahvaljujem za tako odlično dokumentarno gradivo.
Lep pozdrav Andrej Jamnik
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
ALPENLAND

OdgovorNapisal/-a bovec1313 » 30.10.2007 13:35:32

Widmann pozdravljen;

po eni strani se čutim kar malo krivega, da pravzaprav javno polemiziram s svojim bivšim kameradom Jamnikom, saj forum ni namenjen temu.
In bom nehal. Je pa tu moj splošen komantar na ponazoritve, ne pa odgovor Alpenlandu.

Strinjam se, da lahko vsak nosi takšno uniformo, kakšno želi in mu je všeč. ali si Turek ali pa Talib, je na koncu isti pes, če se dobro počutiš.
In lahko nosiš, kar hočeš, če se igraš v svojem peskovniku.

Naš peskovnik je od muzeja v Pivki, in muzej, ki je organiziral bitko, ima vse kompetence, da sprejme neko skupino, ali pa ne.
Ko smo z muzejem junija in julija dorekali scenarij in postavitev, smo se dogovorili, da zaradi političnih gledišč ne bo ne partizanov ne domobrancev. Bi šlo mogoče komu kje v nos. Očitno je podobno z enotami SS. Kot si pravilno omenil, je predvsem SS med vojno posebej na primorskem počel te in one grozote, in je ostal mnogokje grenak priokus. Dobili smo nekaj resnih pripomb na sodelovanje SS v ponazoritvi v Pivki in vse kaže, da drugo leto (z muzejem bomo sodelovanje nadaljevali in ga nadgradili) enote SS ne bodo sodelovale.

Pa ne, ker bi imel muzej ali jaz kaj proti SS, ampak zato, ker je to dogodek za ljudtsvo (10.000 Ljudi??). In če ljudstvu ni všeč SS, zakaj bi ga potem provocirali. Konec koncev bo ljudstvo plačalo karte, pa naj dobi za svoj denar, kar želi. Kot sem že nekajkrat omenil, je to sedaj tudi evropski trend in kar nekaj ponazoritvenih SS skupin 'menja barve'.

S ponazoritvami se ubadam že dolgih 15 let, moj koleg Jamnik pa tri mesece. Muzej v Pivki ni samooklican organizator ampak resna institucija; kot tak si ni in si ne bo dovolil 'šlamaprije'. Vse skupine, ki se bodo potegovale za udeležbo (za naslednjo bitko), bodo preverjane, od t.i. pregledovalne komisije. Ko sem se udeležil ponazoritve bitke pri Kursku, je bil 'pregledan' vsak posameznik, ne samo enota. Šele ko si ga je komisija (dva oficirja in en pisar) podrobno ogledala, je dobil štempel v vojno knjižico in smel na bojišče. Kdor ni bil po predpisu, je moral iti med gledalce. Spominjam se nekega nemškega polkovnika, ki je bitko samo gledal z one strani ograje. Ker ni imel enote, ga niso potrebovali. Pa je bil lep. S tem da so bili predpisi organizatorja strožji kot pri nas, saj je bila prepisana uniforma iz leta 1943 (ali pa vasj približno, malo so zamižali če je bil kakšen kos opreme iz 1944).

če želiš sodelovati v ponazoritvah, ki jih prirejajo drugi, se pač moraš pokoriti pogojem, ki jih postavijo, in se držati pravil igre. Taka je moja dolgoletna iskušnja. Skupina Alpenland pa gre naprej in to brez kakšnih ,,pregeledovalnih komisij,, in samooklicanih ,,organizatorjev,,- teh ne potrebuje. Sprašujem pa se, če ne bo potem omejena le na svoj peskovnik.

Kot sem rekel, me osebni zelo veseli sodelovati v ponazoritvenih bitkah. Posebej lepo je, če nisi organizator. Izjemno rad grem na češko; vse je pripravljeno, hrana, pijača, bitka. Z ničemur se mi ni treba ukvarjati. Nikakkršnih skrbi nimam. Municijo mi pripeljejo. Orožje lahko celo najameš. Povejo ti, kakšen je načrt bitke. Ti se samo fino imaš in rečeš, bom še prišel (če te seveda še hočejo).

Pivka je zahtevala leto dni priprav. In bilo je krvavo delo, sedaj ko gledam nazaj, ne vem, če bi se ga še enkrat polotil od začetka, ker vem, kaj me čaka. Oprama, oboržitev, nabava orožja (v tujini seveda); predelava orožja na prvi tip municije, pa na drugi tip pa končno na tretji tip. Pa nabava uniform (za InfRgt 31). Ampak se je splačalo. Res, A. Jamnik je precej pripomogel k pripravi enote, tu mu gre vsaka pohvala. Tudi tista famozna grobova sta bila njegova misel in delo. Bil je odličen podoficir; takega ne bo več v moji enoti. Žal.

Uprizoritev bitk je resno delo; resen logističen projekt. Ljubezen do tega je definitivno potrebna. Upam, da bo v Sloveniji zrasla še kakšna ponazoritvena skupina; da nas bo več. Vendar, spet po češkem vzoru, skupina mora imeti toliko in toliko vojakov ter oficirja, (ali mogoče dva), da ge lahko na bojišče. Ni namreč v redu, da se na bojišču pojavi množica posameznikov s čini, ki sami zase nekaj statirajo. Štab jih sicer nekaj prenese, vendar so bojne enote tiste, ki dajo vzdušje.

In komaj čakam, da se pojavi še kakšna nova bojna enota, sestavljena iz vsaj 8+1 članov. Resnično je bom vesel.

pa lep pozdrav. bovec1313
bovec1313

OdgovorNapisal/-a Valuk » 30.10.2007 18:11:11

Prosim dovolj s temi koemntarji, ki ne spadajo v temo. če se v 48 urah med vami niste odločili za moderatorja pomeni, da sekcije NE BO. Bo držalo kar je bovec1313 napisal, da je dovolj podforum z dogodki, katerega ima že od samega začetka foruma.
lp
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 30.10.2007 19:15:19

Jaz nevem kaj se bo pisalo v takem podforumu? Dogodki so, ostalo je, ...
Meni nič ne paše tole pod zbirateljstvo. :?

BHIR4
Faca moderator

OdgovorNapisal/-a razkoas » 30.10.2007 19:47:50

citat
Kot si pravilno omenil, je predvsem SS med vojno posebej na primorskem počel te in one grozote, in je ostal mnogokje grenak priokus.
Dobili smo nekaj resnih pripomb na sodelovanje SS v ponazoritvi v Pivki in vse kaže, da drugo leto (z muzejem bomo sodelovanje nadaljevali in ga nadgradili) enote SS ne bodo sodelovale
.

Ali bi lahko predstavil te pripombe?
Kajti zelo me zanima, katera grozota je večja od angleškega povojnega vračanja civilistov, domobrancev....... nazaj v Jugoslavijo.
Jaz osebno sem si bitko tudi ogledal in ne poznam osebno nobenega od sodelujočih v tej temi, ampak brez sodelovanja g.Jamnika bi bila bitka zelo osiromašena.

če boste prepovedali sodelovanje SS enotam, upam, da boste isto storili tudi z Angleži.

Za konec pa vendarle pohvala bovec1313 za organizacijo bitke v Pivki, saj verjamem, da mu je vzela kar precej časa.

In še moje splošno mnenje za nadaljnje delo.
Udeležbo bi morali spodbujati, pa naj bo to SS enota ali partizani ali kdo drug, med vojno ni bil nihče nedolžen.

še en citat za konec
VSEENO KAKŠNO UNIFORMO IN OZNAKE IN KATERO VOJSKO KDO PONAZARJA, VAŽNO JE LE DA JE VOJAŠKA IN
DA NAS TO VESELI
razkoas

Kraj: radmannsdorf

OdgovorNapisal/-a Valuk » 30.10.2007 19:53:54

Dobro, dovolj, to ne spada več v temo :evil: Pojdite se o skupinah kregat pod splošno ali kam drugam (boljša različica).
Valuk
Site Admin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost