za popestritev

OdgovorNapisal/-a Leon » 29.01.2008 16:30:22

Zdravo!

To sem med drugim dobil pri enemu borcu leta nazaj. Na žalost je že pokojni. Imel je cel kup letakov....

Slika

Zadnjič spremenil Leon, dne 03.02.2008 14:10:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Leon

OdgovorNapisal/-a barbarossa » 29.01.2008 17:42:07

Kaj danes pa nihče ne komentira? Ste ostali brez besed?

Bom pa jaz nekaj napisal, a tokrat nič političnega (če dobro pogledate tudi zadnjič pri zdaj zaklenjeni temi nisem), temveč nekaj v zvezi z bontonom in zaklenjeno temo:
Valuku dam povsem prav, da se jezi ob govorancijah, ki ne sodijo na ta forum (morda pa si kdo na ta način le sprosti ventile in se potem bolje počuti...), a da udeležence foruma zmerja z idioti to pa je čez vsako mero dobrega okusa.
Menim, da bi se moral opravičiti vsem, ki nas je označil za idiote, ne glede na to ali imamo rdeč, rjav, črn ali pa bel način razmišljanja, sicer ne vem če se bo tole dobro končalo...
Sam se žaliti namreč ne dovolim.

L.p.

P.S.

Sicer bi tole lahko rešil preko zasebnih sporočil - bi bilo tudi bolj kulturno, a če je bila žalitev javna, naj bo tako še opravičilo.
barbarossa

OdgovorNapisal/-a adam » 29.01.2008 17:58:13

parizanska propaganda mm... ne!
protipartizanska mm... ja

so mel pa velik domišlije pa dobre roke za risanje.

(Dobra)Propaganda pa da veliko rezultatov med neuvrščenimi,
oz. uverščenimi z pomisleki.
adam

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Loki » 29.01.2008 18:10:11

Bom rekel le to..Meni je letak zelo všeč, eden boljših(lepši in tudi grede vsebine) kar sem jih videl, res zelo lepo narisano...
Loki

OdgovorNapisal/-a Valuk » 29.01.2008 18:21:40

Barbarossa, se ne nameravam prav nobenemu opravičit, ker nisem navedel imena idiotov, to lahko boš 100X prebral, pa ne boš dobil imen. če imaš čisto vest se nimaš česa bati, torej nisi bil označen kot idiot. Jst sem samo napisal, da je (žal) kar dober del forumašev, vsak pa ve če je ali ni, če ve da ni se ne sme čutiti užaljenega. Raje pridno zbirajmo, teh kreganj na forumu ne maram, konec koncev za hosting foruma PLAčAM, pravila so jasna, vedno pa gre kdo čez rob, za vsako oslarijo pa dobivam na tone zasebnih sporočil. Kaj lepega na forumu pa vedno težje zaslediš in če je brez komentarjev, ali skoraj. Raje slikce zbirat potemtakem...
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a barbarossa » 29.01.2008 19:02:27

čistosti svoje vesti ne bom opredeljeval v odnosu do nekega foruma (ko pravim nekega ne mislim žaljivo, ampak v smislu enega foruma izmed mnogih), glede strahu pa ti mirne duše zagotovim, da se ne bojim prav nikogar.
Glede tega, da nisi omenjal imen govoriš resnico, vendar pa oba veva, da je moč prav dobro razbrati iz konteksta na koga se besede nanašajo - na vse, ki so sprožili 'politično' debato okrog pričujočega prispevka in na tiste, ki sprožajo politične debate na forumu nasploh. Iz tega, da sem bil tudi sam že nekajkrat obdolžen, da sprožam takšne debate, po pravilih deduktivne logike sledi, da so se tvoje besede nanašale tudi name (1+1 še znam sešteti).
Verjamem sicer, da nisi mislil nič slabega, a s takimi besedami se kolegov ne označuje.
To, da plačaš - vsa čast. Res nisem vedel kako je urejeno financiranje te strani. če je treba povej, bomo plačali še mi.

V ostalih navedbah se s tabo načeloma strinjam, a vendar sem razmišljal: Nekdo da na forum nek artefakt iz svoje zbirke. Kaj pričakuje? Da bomo vsi popadali dol in bo s tem zadovoljil svoj ego. Vsi nadaljnji komentarji razen superlativov so seveda nezaželjeni. če ni to - kaj je?
Druga možnost je, da daš na forum nek artefakt in vprašaš: 'Kdo ve kaj je to?' čeprav sem tudi sam že to storil, pravega smisla v tem ne vidim. V svojem telefonskem imeniku imam namreč dve ali tri telefonske številke in česarkoli že tako in tako sam ne vem, samo zavrtim eno od njih in odgovor je tu.
V primeru, da forum služi samo omenjenima situacijama, potem v njem res ne vidim pravega smisla.
Povsem drugo pa je, če nekdo da nek artefakt na forum - nekdo ga pohvali, nekdo se iz njega pošali, nekdo se pošali iz formacije kateri je artefakt pripadal, drugi ima drugačno mnenje, nekdo nima pojma za kaj gre, drugi se dela pametnega, tretji točno ve pa je raje tiho, eden ima takšno mnenje ali prepričanje, drugi popolnoma nasprotno - vse to in še več je tisto kar daje pestrost, privlačnost in čar vsemu - tudi kakšna politična debata, čeprav se strinjam, da te ravno ne sodijo na pričujoče strani. Kot primer za vse kar govorim ti dajem debato okrog vojaških gat, ki sem jo sprožil s prikazom povsem brezveznih artefaktov. Prav nasprotno pa je, če nekdo obesi na forum neko stvar in nato pričakuje znanstveno ekspertizo - navadno ostane brez odgovora in počasi se koš novitet izčrpa, kar navsezadnje v zaključku svojega odgovora meni ugotavljaš tudi sam.

Pa lepo pozdravljen.

P.S.

Leon, res lep plakat, a ob misli kaj skrivajo tvoje 'tajne odaje' sem kar malo razočaran.
barbarossa

OdgovorNapisal/-a M67 » 29.01.2008 19:28:58

Zanimiv letak. Je avtor mogoče znan? Ali je še kakšen tak letak?
lp, Franko
M67

OdgovorNapisal/-a boštjan » 29.01.2008 19:48:26

izredno lep letak, zanimiv, redek. super kos !
zakaj ni komentiranja je jasno. kot prvo, prispevek je napisan korektno, tako kot bi morali biti vsi na forumu, kot drugo, ekpsonat je super in ni prostora za brezvezno besedičenje.
boštjan

OdgovorNapisal/-a Valuk » 29.01.2008 20:02:48

Barbarossa, na mojem mestu bi imel tudi ti že vsega preveč, verjemi. Sem vesel zate, da nisi na mojem mestu. Glede komentiranja eksponatov pa ti dam takoj primer:
http://zbiralci.com/forum/viewtopic.php?t=1983
http://zbiralci.com/forum/viewtopic.php?t=1531
Zdaj pa sam presodi, mislim, da ni treba drugih komentarjev.
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Collector » 29.01.2008 20:13:11

Mislim, da vem kaj hočeš povedat, rjav naboj je očitno zanimivejši od DK.
Mogoče zato več ne kažem svojih eksponatov :?

Glede letaka, pa me zanima ali ima kakšen tekst na hrbtni strani?

Slika
Collector
Moderator

Kraj: Cyberspace

OdgovorNapisal/-a Loki » 29.01.2008 22:47:45

tudi jaz razumem na kaj misliš imaš prav, vendar pa po drugi strani...mogoče se res kdaj piše več o kakih vsem znanim in neredkih stvareh, še posebej če je poleg slike kak vprašaj...kajti če je kaka stvar ki jo vpraša kak začetnik, je na forumu veliko strokovnjakov, ko pa gre za predstavitev kakega bolj redkeka eksponata pa je strokovnjakov seveda že mnogo manj, kar je po eni strani tudi logično, osebno pa menim, da lastnik redkega eksponata že tako ali tako ve da je eksponat zelo lep(čeprav je vsako pohvalo lepo slišat, vendar pa kdo bo prebiral 20 komentarjev v katerih piše zelo lep eksponat, kaj več pa ne)
Osebno sem se na tem forumu veliko naučil o militarijah ki me zanimajo, zato me žalostijo razna prerekanja... Collector jaz bom vesel vsakega tvojega predstavljenega eksponata, vendar me je pa monogokrat sram napisati pri kakem redkem eksponatu(o katerem lahko zaenkrat le sanjam) da k njemu napišem le lep eksponat, ker itaq da je lep, celo čudovit..
Politično "merjenje" moči pa je že druga zgodba..osebno menim da imam svoje prepričanje, od njega ne odstopam, vendar pa ga ne mislim "vsiljevati" drugim na zbirateljskem forumu:) Predmeti kateri me ne zanimajo pač ne gledam, komentiram, se pa včasih tudi sam pošteno razburim nad kakim komentarjem..ampak saj veste za vsakim eksponatom je neka politika, in vsasih te pač zanese, vendar menim naj se vsak malo "bremza" kajti skoda foruma, da bi se na njem kregali...
Prepričane je tako ali tako nemogoče pregovoriti na zbirateljskem forumu, le tema se umaže..saj veste sem to kar sem bil in bom to kar sem! Se oproščam za dolg komentar in sploh da komentiram; take komentarje ne pišem z veseljem, le to sem čutil in povedal ob prebiranju...
Loki

OdgovorNapisal/-a Collector » 29.01.2008 23:11:19

Mogoče se nisem najbolje izrazil, eksponatov nisem dajal gor, da bi poslušal pohvale, dal sem jih vedno takrat, ko je bilo na forumu zatišje. Najbolj na začetku, malo manj kasneje.

Nimam nič proti tem, da ima vsak svoje mnenje, vendar vsi vemo kam to pripelje, če se javno piše. Zbiralec, če želi naj čuti simpatije do ideologije določenega obdobja, vendar se pa obenem mora zvaedati, da je to mimo, ni in nebo več ne nacionalizma in ne socializma, to je konec in čas je da se preboli. če bi zbirali eksponate iz srednjega veka ali mogoče ww1 se sigurno nebi kregali glede ideologij. Po mojem mnenju moramo imet spoštovanje do zgodovine pa kakšna koli je bila.

Slika
Collector
Moderator

Kraj: Cyberspace

OdgovorNapisal/-a Valter » 06.02.2008 19:27:20

Vrnimo se k LETAKU! Glede na slog in kakovost risbe bi utegnil biti Jože Beranek, domobranski "dvorni ilustrator" in avtor štebvilnih plakatov, tudi tistega najbolj znanega z uperjenim prstom, variacijo na temo "I want you!"
Valter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost