MARPAT\CADPAT

OdgovorNapisal/-a značke » 23.07.2008 13:04:31

Zanima me glede MARPAT\CADPAT novih kanadskih in ameriških maskirnih uniform, če ima kdo že kakšne izkušnje z njimi? Ali so res tako dobre kot se govori (da se te v naravi sploh ne opazi)? Kje v Sloveniji bi se dalo dobiti kako poceni varijanto(vojaško ne kopijo)? Kaj si o njih misli Slovenska vojska in ali že delajo kaj na tem?
Lp
značke

OdgovorNapisal/-a 10MOTB » 23.07.2008 18:47:33

Zdravo
Glede novih uniform nimam nobenih izkušenj, kar se pa tiče uniform ACU (army combat uniform), imam pa en komplet doma, darilo nekega sgt-ja na skupnem usposabljanju. Kar se kroja in materiala tiče nimam pripomb, všeč so mi ogromni kargo žepi skupaj z elastično vrvico na hlačah. Posebej prideta v poštev dva žepa nizko na hlačah v katera lahko komot spraviš okvir za M16. Ni mi pa všeč da se vsi žepi zapirajo na ježka, po večkratnih pranjih se material utrudi, zapiranje ni več stoprocentno.
Sama srajca je tudi v redu, izstopajo veliki žepi na rokavih, na obeh žepih pa velike zaplate ježkov na katere se postavijo emblemi enot.
Kar se samega vzorca in barve tiče, iz mojih izkušenj v temnem jelovovem gozdu, je naša uniforma daleč boljša, je pa treba biti pozoren tudi na ostale take in drugačne spektre. Naj bi bila pa tale uniforma univerzalna, za vse vrste klimatskih pasov.
Še nekaj, do oktobra prejšnjega leta, so nosil woodland, desert, ter acu uniformo, s tem mesecem pa je v igri samo nova acu.
lp

[b]Nak kdorkoli kdaj te vpraša,
kdo živi na zemlji tej,
vedi zemlja ta je naša,[color=#00BF00][/color]
tvoji dedi spijo v njej,
zanjo bori se naprej.[/b]
10MOTB

OdgovorNapisal/-a BoskoBuha » 24.07.2008 00:16:00

Baje bo SV imela uniforme iz ameriškega materiala, tako kot švicarji...
BoskoBuha

OdgovorNapisal/-a značke » 24.07.2008 07:50:36

Slika

Slika

Baje naj bi ta digitalni vzorec začeli izdelovati kanadčani, američani pa so ga prekopirali in dali u uporabo nekje lansko leto. Ameriška kamuflaža ima enake barve kot stara kamuflaža woodland. Glede kamuflaže slovenske vojske, je v gozdu res zelo uporabna. Mislim da je pri kamuflažah še vedno največji problem kako skriti silhueto, je vse še daleč od tega, da bi bili skoraj nevidni kot pri predatorju.
značke

OdgovorNapisal/-a Valuk » 24.07.2008 17:23:07

Ja no, razen tega, da sta oba vzorca digitalna tako strasnih podobnosti med CADPAD-om in MARPAT-om ne vidim. Cadpad je pac primernejsi za Kanadsko okolje in se v svetlih gozdovih dobro maskira, marpat pa je ze bolj univerzalna kamuflaza, saj Marines so vedno "okoli po svetu".
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 24.07.2008 17:33:29

In če oboje zmešaš dobiš flecktarn. :lol:

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. - Napoleon Bonaparte
War would end, if the dead could return. - Stanley Baldwin
If we don't end war, war will end us. - H. G. Wells
http://www.vas-soca.si
BHIR4
Faca moderator

Kraj: 93. ID KMDO - Lager Vrsnik

OdgovorNapisal/-a Miško » 24.07.2008 18:28:05

Ne žalit flectarna s tem! :D

LP, Jure.
Miško

Marpat

OdgovorNapisal/-a 10MOTB » 24.07.2008 19:21:19

Pri teh uniformah se ne gre sam zaradi kvalitete maskirnega vzorca, zelo pomembno je tudi iz kakega materiala je narejena uniforma, zdi se mi da so glih Poljaki kupili neki ponaredek material za take uniforme, potem pa ko pogledaš skoz različne take in drugačne opazovalne naprave vidiš razliko.
Če koga zanima, par številk nazaj je v Obrambi par zanimivih člankov na to temo, zdi se mi pa da tudi v reviji Slovenska vojska

kdo živi na zemlji tej,
tvoji dedi spijo v njej,
10MOTB

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 25.07.2008 15:27:20

Bom pogledal skozi obrambo, pa preskeniram za forum. :wink:

BHIR4
Faca moderator

OdgovorNapisal/-a značke » 25.07.2008 18:01:36

Ja tudi u materialu naj bi bila finta. Sem malo iskal po netu, in odkril kar ugodne varjante za nakup nekje v kranjsken HP Bunkerju. Toda mislim da je material in tudi kroj namenjen bolj za paintball in ni original vojaški. Pa ta flectarn - to naj bi bil nemški maskirni vzorec, kako se obnese pri nas in kolikšne so cene teh vojaških uniform? Izgleda da so v vojskah postale moderne maskirne uniforme z majhnimi pikicami, ki se nato zlijejo v vzorec.
značke

OdgovorNapisal/-a 10MOTB » 25.07.2008 20:24:29

Zdravo
Nov tip uniforme........pri tem naj ne bi bilo več ostrih robov med dvema ali več različnimi barvami, gre za to da se barve med seboj dobesedno prelivajo med sabo, je pa potrebno da so barve med sabo dokaj uravnovešene, dani prevelikih razlik na barvni lestvici.
Med drugim naj bi prav zato na novih slo uniformah eliminirali črno barvo

kdo živi na zemlji tej,
tvoji dedi spijo v njej,
10MOTB

Re: Marpat

OdgovorNapisal/-a 10MOTB » 26.07.2008 07:11:09

10MOTB napisal/-a:Pri teh uniformah se ne gre sam zaradi kvalitete maskirnega vzorca, zelo pomembno je tudi iz kakega materiala je narejena uniforma, zdi se mi da so glih Poljaki kupili neki ponaredek material za take uniforme, potem pa ko pogledaš skoz različne take in drugačne opazovalne naprave vidiš razliko.
Če koga zanima, par številk nazaj je v Obrambi par zanimivih člankov na to temo, zdi se mi pa da tudi v reviji Slovenska vojska
ž
Iskal sem tudi sam po Obrambi, ampak nisem našel člankov, bom preveril še v reviji Slovenska vojska
Lp

kdo živi na zemlji tej,
tvoji dedi spijo v njej,
10MOTB

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 26.07.2008 13:11:26

značke napisal/-a:Ja tudi u materialu naj bi bila finta. Sem malo iskal po netu, in odkril kar ugodne varjante za nakup nekje v kranjsken HP Bunkerju. Toda mislim da je material in tudi kroj namenjen bolj za paintball in ni original vojaški. Pa ta flectarn - to naj bi bil nemški maskirni vzorec, kako se obnese pri nas in kolikšne so cene teh vojaških uniform? Izgleda da so v vojskah postale moderne maskirne uniforme z majhnimi pikicami, ki se nato zlijejo v vzorec.

Verjetno si mislil HG bunker, trgovina z airsoft opremo in ne paintball.
Flecktarn se dobro obnese, ga imamo v uporabi v našem airsoft društvu. Najbolje se prikriva jeseni, vendar tudi poleti in pomladi ni velike vidnosti.
Cene so kar vredu, komplet uniformo se dobi za dobrih 100€. Mi nabavljamo v Tolminu, Krn lager, in se dobi rabljene uniforme direkt iz Nemčije ali pa nove, ki pa so kopije. :wink:
Zaenkrat je flecktarn res 1a. :D

BHIR4
Faca moderator

OdgovorNapisal/-a značke » 26.07.2008 14:32:43

B.H.IR.4 napisal/-a:
značke napisal/-a:Ja tudi u materialu naj bi bila finta. Sem malo iskal po netu, in odkril kar ugodne varjante za nakup nekje v kranjsken HP Bunkerju. Toda mislim da je material in tudi kroj namenjen bolj za paintball in ni original vojaški. Pa ta flectarn - to naj bi bil nemški maskirni vzorec, kako se obnese pri nas in kolikšne so cene teh vojaških uniform? Izgleda da so v vojskah postale moderne maskirne uniforme z majhnimi pikicami, ki se nato zlijejo v vzorec.

Verjetno si mislil HG bunker, trgovina z airsoft opremo in ne paintball.
Flecktarn se dobro obnese, ga imamo v uporabi v našem airsoft društvu. Najbolje se prikriva jeseni, vendar tudi poleti in pomladi ni velike vidnosti.
Cene so kar vredu, komplet uniformo se dobi za dobrih 100€. Mi nabavljamo v Tolminu, Krn lager, in se dobi rabljene uniforme direkt iz Nemčije ali pa nove, ki pa so kopije. :wink:
Zaenkrat je flecktarn res 1a. :D

Ja HG bunker sem mislil. Kolikor sem bral tam dobiš celotno marpat uniformo za nekje 70 evrov brez čevljev. Proizvajalec pa je nek Bulle, tako da ni sigurno, da ne strgaš hlač v prvem grmu. Sem dosti prenosil ameriške vojaške hlače, zato vem, da se splača kupovati kvalitetne zadeve. Sem bral po nekih forumih, da nekatere paintbal ali airsoft skupine zahtevajo izklučno marpat, zato so me tudi zanimale izkušnje drugih. Je pa res, da vsaka vojska hvali svojo uniformo, da je najboljša in najlepša (kar je tudi prav), tako da ne veš kaj je najboljše. Je pa res da je vojaška oprema sinonim za trdnost in trpežnost.

Hvala in lp
značke

OdgovorNapisal/-a Valuk » 26.07.2008 17:35:18

Ja no, kar je nekaj prav v določenem kraju, ni rečeno, da je v redu tudi za drugo lokacijo. Poglej SLO kamuflažo, se dobro obrestuje v jesenskem gozdu, če pa jo uporabljaš v džungli pa bo pravi poraz :D Glede kvalitete izdelave so slovenske uniforme (ne ripstop!!) na samem vrhu, skupaj s kakšnimi ameriškimi in nemškimi. Angleške imajo zelo trpežne gumbe, kvaliteta blaga pa ni tako visoka, vsaj pri hlačah ne, jakne so kar trpežne.
Valuk
Site Admin

OdgovorNapisal/-a M67 » 26.07.2008 18:35:44

Jaz v prostem času nikoli ne nosim kamuflažnih hlač. Stvar okusa pač!
Naša puščavska je super, četudi marsikdo govori drugače. Običajna je pretemna, katastrofa pa ko se zmoči!

Sam za na lov in prosti čas najraje uporabljam stare "SMB" hlače bivše zahodnonemške vojske! Stvar je neznansko trpežna, blago je neuničljivo, super kroj, veliki in uporabni (!) žepi in seveda nevtralna barva! Pa tudi niso prav drage seveda pa tudi poceni ne.
lp, Franko
M67

OdgovorNapisal/-a Digital » 13.01.2010 15:29:14

Pozdravljeni, upam da še kdo bere na temu forumu.

Imam par vprašanj.
Zanima me kje bi se dalo kupiti ameriško kamuflažno uniformo za urbana področja? Je možno dobiti original?
Bi se dalo dobiti PASGT original čelado? ali vsaj MICH?

Sem pa opazil da sta 2 verziji urban digital camo...ena je bolj svetla druga bolj temna z imenom V3 O.o nič jasno....
tukaj so še slike:
Slika

Slika

Če ima kdo kakršnekoli informacije bi lepo prosil če mi napiše na mail.
yxc_qwz@hotmail.com

Hvala, Lep pozdrav vsem!
Digital

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost