Oznake proizvajalcev odlikovanj

OdgovorNapisal/-a Collector » 03.09.2007 20:49:18

Za lažje določanje proizvajalcev vam predstavljam vse oznake odlikovanj:

LDO oznake:
LDO = Leistungsgemeinschaft Deutscher Ordenhersteller

LDO oznaka proizvajalec mesto

L / 10 Deschler & Sohn München
L / 11 Wilhelm Deumer Lüdenscheid
L / 12 C.E. Juncker Berlin
L / 13 Paul Meybauer Berlin
L / 14 Friedrich Orth Wien (Austria)
L / 15 Otto Schickle Pforzheim
L / 16 Steinhauer & Lück Lüdenscheid
L / 17 Hermann Wernstein Jena-Lobstedt / Thüringen
L / 18 B.H. Mayer Pforzheim
L / 19 Ferdinand Hoffstätter Bonn
L / 21 Förster & Barth Pforzheim
L / 22 Glaser & Söhne Dresden
L / 23 Julius Maurer Oberstein
L / 24 Fritz Zimmermann Stuttgart
L / 25 A.E. Kachert Wien (Austria)
L / 26 Klein & Quenzer Idar-Oberstein a.d. Nahe
L / 50 Gebrüder Godet & Co. Berlin
L / 51 E. Ferdinand Weidmann Frankfurt am Main
L / 52 C.F. Zimmermann Pforzheim
L / 53 Hymmen & Co. Lüdenscheid
L / 54 Schauerte & Höhfeld Lüdenscheid
L / 55 Rudolf Wächtler & Lange Mittweida
L / 56 Funcke & Brüninghaus Lüdenscheid
L / 57 Börger & Co. Berlin
L / 58 Rudolf Souval Wien (Austria)
L / 59 Alois Rettenmeyer Schwäbisch Gmünd
L / 60 Gustav Brehmer Markneukirchen
L / 61 Friedrich Linden Lüdenscheid
L / 62 Werner Redo Saarlautern
L / 63 G.H. Osang Dresden
L / 64 F.W. Assmann & Söhne Lüdenscheid
L / 65 Franke & Co. Lüdenscheid
L / 66 A.D. Schwerdt Stuttgart

Odlikovanje je lahko označeno samo s številko dobavitelja
predsedniške pisarne "Präsidialkanzlei", številke pomenijo
naslednje proizvajalce:

št. proizvajalec mesto

1 Deschler & Sohn München
2 C.E. Junker Berlin
3 Wilhelm Deumer Lüdenscheld
4 Steinhauer & Lück Lüdenscheld
5 Hermann Wernstein Jena-Lobstedt / Thüringen
6 Fritz Zimmermann Stuttgart
7 Paul Meybauer Berlin
8 Ferdinand Hoffstätter Bonn
9 Liefergemeinschaft Pforzheimer Schmuckhandwerker Pforzheim
10 Förster & Barth Pforzheim
11 Grossmann & Co. Wien (Austria)
12 Frank & Reif Stuttgart-Zuffenhausen
13 Gustav Brehmer Markneukirchen/Sa
14 L. Christian Lauer Nürnberg
15 Friedrich Orth Wien (Austria)
16 Alois Rettenmeyer Schwabisch-Gmünd
17 Schwerin & Sohn Berlin
18 Karl Wurster K.G. Markneukirchen / Sachsen
19 E. Ferd Weidmann Frankfurt am Main
20 C.F. Zimmermann Pforzheim
21 Gebrüder Godet & Co. Berlin
22 Boerger & Co. Berlin
23 Arbeitsgemeinschaft fur Heeresbedarf in der Graveur- und Ziseleurinnung / Berlin
24 Arbeitsgemeinschaft der Hanauer Plakettenhersteller Hanau
25 Arbeitsgemeinschaft der Graveur- Gold- und Silberschmiedeinnungen / Hanau
26 B. H. Mayer's Kunstprägeanstalt Pforzheim
27 Anton Schenkls Nachfolger Wien (Austria)
28 Eugen Schmidthäussler Pforzheim
29 Hauptmünzamt Berlin
30 Hauptmünzamt Wien (Austria)
31 Hans Gnad Wien (Austria)
32 Wilhelm Hobacher Wien (Austria)
33 Friedrich Linden Lüdenscheid
34 Wilhelm Annetsberger München
35 F.W. Assmann & Söhne Lüdenscheid
36 Bury & Leonhard Hanau am Main
37 Adolf Baumeister Lüdenscheld
38 AG MuK Gablonz a.d. Neisse
39 Rudolf Berge Gablonz a.d. Neisse
40 Berg & Nolte Lüdenscheid
41 Gebrüder Bender Idar-Oberstein a.d. Nahe
42 Biedermann & Co. Oberkassel bei Bonn
43 Julius Bauer & Söhne Zella-Mehlis / Thüringen
44 Jakob Bengel Idar/Oberdonau
45 Franz Jungwirth Wien (Austria)
46 Hans Doppler Weis/Oberdonau
47 Erhard & Söhne A.G. Schwäbisch Gmünd
48 Richard Feix Gablonz a.d. Neisse
49 Josef Feix & Söhne Gablonz a.d. neisse
50 Karl Gschiermeister Wien (Austria)
51 Eduard Görlach & Söhne Gablonz a.d. Neisse
52 Gottlieb & Wagner Idar-Oberstein a.d. Nahe
53 Glaser & Söhne Dresden
54 Gebrüder Wegerhoff Lüdenscheid
55 J.E. Hammer & Söhne Geringswalde
56 Robert Hauschild Pforzheim
57 Karl Hensler Pforzheim
58 Artur Jökel & Co. Gablonz a.d. Neisse
59 Louis Keller Idar-Oberstein a.d. Nahe
60 Katz & Deyhle Pforzheim
61 Rudolf A. Karneth & Söhne Gablonz a.d. Neisse
62 Kerbach & Österhelt Dresden
63 Franz Klast & Söhne Gablonz a.d. Neisse
64 Gottlieb Friedrich Keck & Sohn Pforzheim
65 Klein & Quenzer A.G. Idar-Oberstein a.d. Nahe
66 Freidrich Keller Oberstein
67 H. Kreisel Gablonz a.d. Neisse
68 Alfred Knobloch Gablonz a.d. Neisse
69 Alois Klammer Innsbruck (Austria)
70 Lind & Meyrer Idar-Oberstein a.d. Nahe
71 Rudolf Leukert Idar-Oberstein a.d. Nahe
72 Franz Lipp Pforzheim
73 Frank Möhnert Gablonz a.d.Neisse
74 Carl Maurer & Sohn Idar-Oberstein a.d. Nahe
75 Franke & Co. Lüdenscheid
76 Ernst L. Muller Pforzheim
77 Bayererisches Hauptmünzamt München
78 Gustav Miksch Gablonz a.d. Neisse
79 Matthias Kutsche Attendorn
80 G.H. Osang Dresden
81 Overhoff & Cle Ludenscheid
82 August Prager Gablonz a.d. Neisse
83 Emil Peukert Gablonz a.d. Neisse
84 Carl Poellath Schrobenhausen
85 Julius Pietsch Gablonz a.d. Neisse
86 Paulmann & Crone Lüdenscheid
87 Roman Palme Gablonz a.d. Neisse
88 Werner Redo Saarlautern
89 Rudolf Richter Schlag bei Gablonz
90 August F. Richter K.G. Hamburg
91 Josef Rossler & Co. Gablonz a.d. Neisse
92 Josef Rückert & Sohn Gablonz a.d. Neisse
93 Richard Simm & Söhne Gablonz a.d. Neisse
94 Ossenberg-Engels Iserlohn
95 Adolf Scholze Grünwald a.d.N.
96 Robert Klein Wien (Austria)
97 A.E. Kochert Wien (Austria)
98 Rudolf Souval Wien (Austria)
99 Schwertner & Cle. Granz-Eggenberg
100 Rudolf Wachtler & Lange Mittweida
101 Rudolf Tam Gablonz a.d. Neisse
102 Philipp Turks Witwe Wien (Austria)
103 August G. Tam Gablonz a.d. Neisse
104 Hein. Ulbrichts Witwe Kaufing bei Schwanenstadt (Austria)
105 Heinrich Vogt Pforzheim
106 Bruder Schneider A.G. Wien (Austria)
107 Carl Wild Hamburg
108 Arno Wallpach Salzburg (Austria)
109 Walter & Henlein Gablonz a.d. Neisse
110 Otto Zappe Gablonz a.d. Neisse
111 Ziemer & Söhne Idar-Oberstein a.d. Nahe
112 Argentor Werke Rust & Hetzel Wien (Austria)
113 Hermann Aurich Dresden
114 Ludwig Bertsch Karlsruhe
115 Richard Sieper & Söhne Lüdenscheid
116 Funke & Brünninghaus Lüdenscheld
117 Hugo Lang Wiesenthal a.N.
118 August Menzs & Sohn Wien (Austria)
119 Alfred Stubbe Berlin
120 Franz Petzl Wien (Austria)
121 Imme & Sohn Berlin
122 J.J. Stahl Strassburg
123 Beck, Hassinger & Co. Strassburg
124 Rudolf Schanes Wien (Austria)
125 Eugen Gauss Pforzheim
126 Eduard Hahn Oberstein/Nahe
127 Moritz Hausch A.G. Pforzheim
128 S. Jablonski G.m.b.H. Posen
129 Fritz Kohm Pforzheim
130 Wilhelm Schroder & Co. Lüdenscheid
131 Heinrich Wander Gablonz a.d. Neisse
132 Franz Reischauer Idar-Oberstein a.d. Nahe
133 Otto Schickle Pforzheim
134 Otto Klein & Co. Hanau
135 Julius Mosersen Idar-Oberstein a.d. Nahe
136 J. Wagner & Sohn Berlin
137 J.H. Werner Berlin
138 Julius Maurer Idar-Oberstein a.d. Nahe
139 Hymmen & Co. Lüdenscheid
140 Schauerte & Hohfeld Lüdenscheid
141 Sohni, Heubach & Co Idar-Oberstein a.d. Nahe
142 A.D. Schwerdt Stuttgart

Poznamo tudi označevanje po črkah:

črka proizvajalec mesto
A - Assmann & Söhne Lüdenscheid
AGMuK - Arbeitsgemeinschaft Metall und Kunststoff Gablonz a.d. Neisse
AS - Adolf Scholze Grünwald a.d.N.
A.W.S. - Arno Wallpach Salzburg (Austria)
BSW - Gebrüder Schweiger Wien (Austria)
C.E. ali CEJ - C.E. Junker Berlin
CW - Carl Wild Hamburg
WH - Walter & Henlein Gablonz a.d. Neisse
JFS - Josef Feix & Söhne Gablonz a.d. Neisse
FZS - Fritz Zimmermann Stuttgart
S.H.u.Co - Sohni, Heubach & Co Idar-Oberstein a.d. Nahe
R.S.S. - Richard Simm & Söhne Gablonz a.d. Neisse
R.S. - Rudolf Souval Wien (Austria)
fo - Friedrich Orth Wien (Austria)
W.H. ali W.H.Wien - Wilhelm Hobacher Wien (Austria)
FLL ali FLL43 - Friedrich Linden Lüdenscheid
H.A. - Hermann Aurich Dresden
GWL - Gebrüder Wegerhoff Lüdenscheid
F&BL - Funcke & Brünninghaus Lüdenscheid
H&CL - Hymmen & Co. Lüdenscheid
G.B. ali G.B.42 - Gustav Brehmer Markneukirchen / Sachsen
R.K. - Rudolf Karneth & Söhne Gablonz a.d. Neisse
R.R.S./R.R.&S. - Rudolf Richter Schlag
üü - E. Ferdinand Wiedmann Frankfurt am Main
PM - Paul Meybauer Berlin
F.C.L. - Frank & Co. KG Lüdenscheid
EH - Eduard Hahn Idar-Oberstein a.d. Nahe
JB & Co. - Julius Bauer & Söhne Zella-Mehlis / Thüringen
w - Karl Wurster KG Markneukirchen
STL - Steinhauer & Lück Lüdenscheid
o - Steinhauer & Lück Lüdenscheid
KM ali KMM - Köningliches Münzamt München


Na željo Valuka še RZM oznake:

M1: Oznake NSDAP in SS

M1/1 Kallenbach, Meyer & Franke Luckenwalde
M1/2 Richard Conrad Weimar
M1/3 Max Kremhelmer München
M1/4 Karl Gutenkunst Oranienburg
M1/5 Walter Simon Dresden
M1/6 Karl Hensler Pforzheim
M1/7 Herman Schänzlin Pforzheim
M1/8 Ferdinand Wagner Pforzheim
M1/9 Robert Hauschild Pforzheim
M1/10 Robert Schenkel Pforzheim
M1/11 C. Balmberger Nürnberg
M1/12 Gebrüder Hahne Lüdenscheid
M1/13 L. Christian Lauer Nürnberg
M1/14 Matthias Oechsler & Sohn Ansbach
M1/15 Ferdinand Hoffstätter Bonn am Rhein
M1/16 Dr. Franke & Co. K.G. Lüdenscheid
M1/17 E W. Assmann & Söhne Lüdenscheid
M1/18 Gold- und Silberschmeideanstalt Idar-Oberstein a. d. Nahe
M1/20 Gustav Emil Ficker Beierfeld
M1/21 Paul Meybauer Berlin-Waidmannslust
M1/22 Johann Dittrich Chemnitz
M1/23 Wilhelm Borgas Eutingen
M1/24 Overhoff & Cie. Lüdenscheid
M1/25 Rudolf Reiling Pforzheim
M1/27 E. L. Müller Pforzheim
M1/28 Gebrüder Trautz Pforzheim-Dillweissenstein
M1/29 Otto Riedel Zwickau
M1/30 Robert Metzger G.m.b.H. Pforzheim
M1/31 Karl Pfohl Pforzheim
M1/32 Gustav Ramminger (Inh. Hans Kuhnle) Pforzheim
M1/34 Karl Wurster Markneukirchen
M1/35 Wächtler & Lange Mittweida
M1/36 Berg & Nolte AG Lüdenscheid
M1/37 Julius Bauer & Söhne Zella-Mehlis / Thüringen
M1/38 Carl Wächtler Weimar
M1/39 Robert Beck Pforzheim
M1/40 C. Meinel & W. Scholer Klingenthal
M1/41 H.A. Köhlers Söhne G.m.b.H. Altenburg
M1/42 Kerbach & Israel Dresden
M1/43 Julius Maurer G.m.b.H. Idar-Oberstein a. d. Nahe
M1/44 C. Dinsel Berlin-Waidmannslust
M1/45 Friedrich Linden Lüdenscheid
M1/46 Alfred Stübbe Berlin
M1/47 Christian Theodore Dicke Lüdenscheid
M1/48 Alexander Wollram Dessau
M1/49 Adolf Baumeister Lüdenscheid
M1/50 Richard Sieper & Söhne Lüdenscheid
M1/51 Noelle & Hueck G.m.b.H. Lüdenscheid
M1/52 Deschler & Sohn München
M1/53 Gebrüder Wegerhoff Lüdenscheid
M1/54 Pa. A. Fries, Beuster & Schild Berlin-Hohenschönhausen
M1/55 August Enders AG Oberrahmede
M1/56 Erfurter Knopffabrik G.m.b.H. Erfurt
M1/57 M. Winter München
M1/58 M. Kutsch Attendorn
M1/59 Paul Cramer Lüdenscheid
M1/60 Gebrüder Cossack Neheim
M1/61 Ossenberg-Engels Iserlohn
M1/62 Gustav Hähl Pforzheim
M1/63 Steinhauer & Lück Lüdenscheid
M1/64 Albert Winges Trusen
M1/65 E. F Wiedmann Frankfurt am M.
M1/66 Fritz Kohm Pforzheim
M1/67 Karl Schlenker Schwäbisch-Gmünd
M1/68 Gustav Maier Pforzheim
M1/70 Franz Otto Wuppertal-Elberfeld
M1/71 Gesell & Co. Pforzheim
M1/72 Fritz Zimmermann Stuttgart
M1/73 Karl Erbacher Pforzheim
M1/74 Boerger & Co. Berlin
M1/75 Otto Schickle Pforzheim
M1/76 Hillenbrand & Bröer Lüdenscheid
M1/77 Foerster & Barth Pforzheim
M1/78 Paulmann & Crone Lüdenscheid
M1/79 Walter Umlauf Leipzig
M1/80 R. Dürr & Fr Seiter Pforzheim
M1/81 Rütting & Mertz Lüdenscheid
M1/82 Leistner & Co. Leipzig
M1/83 Willy Annetsberger München
M1/84 Ernst Schneider Lüdenscheid
M1/85 Alois Rettenmaier Schwäbisch-Gmünd
M1/86 Ernst Conze Lüdenscheid
M1/87 Karoline Gehr München
M1/88 Josef Schulte-Ufer Sundern
M1/89 Gustav Bühnert Döbeln
M1/90 Apreck & Vrage Leipzig
M1/92 Karl Wild Hamburg
M1/93 Gottlieb Friedrich Keck & Sohn Pforzheim
M1/94 Friedrich Keck Pforzheim
M1/95 Josef Fuess München
M1/96 F O. Naupert Rosswein
M1/97 M. Nett, Gravier- und Prägeanstalt Fürth
M1/98 G. Danner Mühlhausen
M1/99 Peter Wilhelm Heb Lüdenscheid
M1/100 Werner Redo Saarlautern
M1/101 Gustav Brehmer Markneukirchen
M1/102 Frank & Reif Stuttgart-Zuffenhausen
M1/103 Carl Poellath Schrobenhausen
M1/104 Otto Fechler Bernsbach
M1/105 Hermann Aurich Dresden
M1/106 Funcke & Brüninghaus Lüdenscheid
M1/107 Emil Jüttner Lüdenscheid
M1/108 Wilhelm Schröder & Co. Lüdenscheid
M1/109 Glaser & Sohn Dresden
M1/110 Tweer & Turck Lüdenscheid
M1/111 Gebrüder Gloerfeld Metallwarenfabrik KG Lüdenscheid
M1/112 Robert Deitenbeck Lüdenscheid
M1/113 Gebrüder Dornbach Lüdenscheid
M1/114 Paul Cramer & Co. Lüdenscheid
M1/115 E. Schmidhäussler Pforzheim
M1/116 Hermann Wernstein Jena-Lobstadt
M1/117 K. F. Vogelsang & Co. Lüdenscheid
M1/118 Erich Gutenkunst Berlin
M1/119 Georg Bonitz Schwarzenberg
M1/120 Wilhelm Deumer Lüdenscheid
M1/121 Walter Demmer Lüdenscheid
M1/122 I. Deutschbein G.m.b.H. Euskirchen
M1/123 Petz & Koch Unter-Reichenbach
M1/124 Gebrüder Lange Lüdenscheid
M1/125 Cramer & Dombach Lüdenscheid
M1/126 Karl Friedrich Schenkel Pforzheim
M1/127 Alfred Stübbe, Inhaber Herbert Tegge Berlin-Waidmannslust
M1/128 Eugen Schmidhäussler Pforzheim
M1/129 Seiler & Co. Geldem
M1/130 Grossmann & Co., Inhaber Lorenz Hoffstätter & L. Siefener Wien (Austria)
M1/136 Matthias Salcher & Söhne Wagstadt
M1/137 Richard Simm & Söhne Gablonz a.d. Neisse
M1/138 Matthias Oechsler & Sohn AG Riegersdorf-Bodenbach
M1/139 Rudolf Richter Schlag
M1/140 Bruno Czerch Gablonz a.d. Neisse
M1/141 Josef Feix Söhne Gablonz a.d. Neisse
M1/142 Josef Hillebrand Gablonz a.d. Neisse
M1/143 Gebrüder Jäger Gablonz a.d. Neisse
M1/146 Anton Schenkls Nachfolger Wien (Austria)
M1/147 Eduard Gösel Wien (Austria)
M1/148 Heinrich Ulbrichts Witwe Kaufing bei Schwanenstadt (Austria)
M1/149 Lentwerk Brüder Schneider AG Wien (Austria)
M1/150 Franke & Sohn Heidenreichstein (Austria)
M1/151 Rudolf Schanes Wien (Austria)
M1/152 Franz Jungwirth Wien (Austria)
M1/153 Friedrich Orth Wien (Austria)
M1/155 Schwertner & Cie. Eggenburg bei Graz
M1/156 Argentor-Werke Wien (Austria)
M1/157 Phil. Turks Witwe Wien (Austria)
M1/158 Karl Pichl Innsbruck (Austria)
M1/159 Hans Doppler Wels
M1/160 E. Reihl Linz (Austria)
M1/161 Anton Markovskys Söhne Gablonz a.d. Neisse
M1/162 Konrad Seiboth Gablonz a.d. Neisse
M1/163 Franz Schmidt Gablonz a.d. Neisse
M1/164 August G. Tham Gablonz a.d. Neisse
M1/165 Rudolf Tham Gablonz a.d. Neisse
M1/166 Camill Bergmann & Co Gablonz a.d. Neisse
M1/167 Augustin Hicke Tyssa bei Bodenbach
M1/168 Wilhelm Fühner Pforzheim
M1/169 Paul Garthe Milspe
M1/170 B. H. Mayers Hofkunstprägeanstalt Pforzheim
M1/172 Walter & Henlein Gablonz a.d. Neisse
M1/173 Adam Donner Wuppertal-Elberfeld
M1/174 Petz & Lorenz Unterreichenbach
M1/175 "Walgo" Kom.-Ges., Kierspe
M1/176 Heinrich Vogt Pforzheim
M1/177 Franz Klamt & Söhne Gablonz a.d. Neisse
M1/178 Gustav Körtel Peterswald bei Bodenbach
M1/180 Metallwarenfabrik S. Jablonski G.m.b.H. Posen
M1/181 Wilhelm Müller Posen
M1/182 C. E. Junker Berlin
M1/183 Schmahl & Schulz Wuppertal-Barmen
M1/184 W. Aurich Leipe

Slika
Collector
Moderator
 
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.01.2007 16:36:58
Kraj: Cyberspace

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 03.09.2007 23:50:58

Zelo lepo! :D

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. - Napoleon Bonaparte
War would end, if the dead could return. - Stanley Baldwin
If we don't end war, war will end us. - H. G. Wells
http://www.vas-soca.si
BHIR4
Faca moderator
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 23.01.2007 13:57:18
Kraj: 93. ID KMDO - Lager Vrsnik

logosi proizvajalcev spon

OdgovorNapisal/-a tooo6156 » 04.09.2007 09:56:58

Slika
tooo6156
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 08.02.2007 15:12:59



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost